Hala jeździecka – jak wybudować ją niskim kosztem?

Hala jeździecka – jak wybudować ją niskim kosztem?

Jak wiadomo, nie każda pora roku jest dobra do uprawiania jeździectwa. Dlatego konieczne jest stworzenie do tego celu odpowiednich warunków. W tym celu wykorzystuje się duże pomieszczenia, tak by móc jeździć konno przez cały rok. Świetnym wyborem może okazać się hala jeździecka namiotowa. 

Budowa namiotowych hal jeździeckich

Hale jeździeckie namiotowe to świetna alternatywa dla obiektów murowanych. Jest to przede wszystkim znacznie tańsza opcja. Budowa takiej hali przebiega dość sprawnie i wygodnie. jej zaletą jest możliwość dowolnego rozbudowywania i doposażania. Można ją łatwo zdemontować i złożyć, gdy zajdzie taka potrzeba. Warto tylko wcześniej uzgodnić szczegóły z producentem, aby ten, jeszcze przed rozpoczęciem procesu projektowania, zadbał o każdy szczegół i w efekcie końcowym dostarczył konstrukcję spełniającą najśmielsze oczekiwania, czyli bezpieczną i funkcjonalną halę. Hale tworzone są najczęściej z materiałów najwyższej jakości i trwałości, które przepuszczają odpowiednią ilość światła dziennego. W hali namiotowej normalnie mogą być zamontowane – oświetlenie, bramy przesuwne, okna, wywietrzniki wraz z systemem wentylacji, podsufitki zapobiegające skraplaniu się wody, czy ścianki do podziału wnętrza na mniejsze pomieszczenia. Budowa tej konstrukcji zależy w głównej mierze od indywidualnych oczekiwań i potrzeb inwestora. 

Funkcjonalne i bezpieczne hale jeździeckie

Hale jeździeckie namiotowe wbrew pozorom mogą być funkcjonalne i bezpieczne. Należy więc rozejrzeć się za tymi, które są wykonane z trwałych materiałów i dobrej jakości prefabrykatów. Hale te są wytrzymałe na obciążenia, a także na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych. Przykładowe znajdują się na stronie https://www.fourtech.pl/pl/hale-namiotowe-stalowe/hale-namiotowe/ujezdzalnie-koni/. Warto dodać, że ujeżdżalnie tego typu są przeznaczone do całorocznego użytku. Dlatego niestraszne im opady deszczu, ani śniegu. Wśród polecanych konstrukcji należą te tworzone z wysokiej jakości stali i aluminium. Profile są pokryte warstwą ochronną zapobiegającą korozji. Konstrukcja jest więc solidna i stabilna. Zapewnia bezpieczeństwo zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. To dobra wiadomość dla osób, które nie chcą rezygnować z treningów nawet podczas gwałtownego wiatru i burzy. 

Hala jeździecka namiotowa – ile to kosztuje?

Już od razu można podkreślić, że hale namiotowe jeździeckie są tańsze w budowie, niż obiekty murowane. Na koszt całej konstrukcji wpływa wielkość, dodatkowe wyposażenie, a także lokalizacja obiektu. Warto pamiętać też o tym, że ujeżdżalnia wykonana w ten sposób może być cały czas rozbudowywana i modyfikowana, co będzie generowało dodatkowe koszty. W związku z tym koszt całkowity inwestycji tak naprawdę jest zależny od indywidualnych potrzeb i oczekiwań konkretnego inwestora. Należy również podkreślić, że taka hala generuje zdecydowanie mniejsze koszty utrzymania. Nie wymaga montażu ogrzewania czy klimatyzacji. Do tego nie wymagają kosztownej konserwacji. Wystarczy skontaktować się z wybraną firmą, aby ustalić szczegóły i następnie uzyskać wycenę całego obiektu. 

Chcąc zainwestować w halę jeździecką, nie trzeba kupować materiału, by następnie postawić ją od podstaw samodzielnie. By faktycznie zminimalizować koszty inwestycji i zaoszczędzić czas, wystarczy zgłosić się do producenta. Firma, która na co dzień buduje hale namiotowe pod ujeżdżalnie, na pewno ma korzystną ofertę. I będzie to najtańsza z możliwych opcji, prowadzących do stworzenia atrakcyjnej – solidnej, funkcjonalnej i bezpiecznej konstrukcji.