Krzesła welurowe do jadalni i salonu – czy warto?

Krzesła welurowe do jadalni i salonu – czy warto?

Dlaczego warto kupić krzesła welurowe? 

Krzesła welurowe z roku na rok zyskują na swojej popularności. Mimo tego, że zostały obite materiałem, coraz mniej ludzi się boi i chętnie wybiera je także do swojego salonu i jadalni. Są to miejsca, w których najczęściej spożywamy posiłki razem z rodziną i przyjaciółmi. Jakie są zalety posiadania krzeseł welurowych? 

Krzesła welurowe, jak sama nazwa wskazuje, zostały obite welurem, czyli bardzo trwałą i wytrzymałą tkaniną, którą charakteryzuje bardzo gęsty splot, a także zróżnicowana gramatura. Najczęściej są to albo materiały syntetyczne, albo wysokiej klasy naturalna bawełna – przyjemna i milutka w dotyku. Welur jest tkaniną trwałą i bardzo żywotną, dlatego tego typu krzesło z pewnością posłuży Wam przez wiele lat. Jest elegancki i ponadczasowy, dlatego pokochało go tak wiele osób!

Tak, jak wspominaliśmy już wcześniej, krzesła welurowe są bardzo miękkie, a to wszystko dzięki zastosowaniu specjalnego rodzaju włosa. Pięknie prezentuje się zarówno w ciemnych wnętrzach – stanowiąc kontrast, jak również w jasnych, gdyż fenomenalnie odbija światło. Dzięki temu tego typu krzesła mogą być z powodzeniem wykorzystane nie tylko w dużych pomieszczeniach, ale także w mniejszych wnętrzach. 

Krzesła welurowe są bardzo solidne, jednak należy zwracać uwagę na surowiec, z którego został wykonany stelaż. Stawiaj raczej na stelaże z drewna bukowego lub dębu – unikaj miękkiej sosny, która po prostu jest mniej odporna i bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. 

Krzesła welurowe glamour – wprowadź złoto i przepych do swojego mieszkania!

Jeżeli lubisz wnętrza urządzone „na bogato” to z pewnością przypadnie Ci do gustu styl glamour. Krzesła welurowe glamour to najczęściej połączenie intensywnych kolorów – butelkowej zieleni, granatu czy bordo z złotymi elementami wykończeniowymi (np. podłokietniki, nóżki). Jest to opcja dla odważnych, którzy lubią niebanalne i wyraziste pomieszczenia i nie boją się wyzwań! Krzesła welurowe glamour z pewnością spełnią Twoje oczekiwania!